Nieograniczony wybór kolorów naszych farb pozwoli Ci na stworzenie wyjątkowego wnętrza.

SÜDWEST

Trochę historii...

90 lat temu w Neustadt powstała mała firma handlująca farbami i lakierami. Jej założyciel, Georg Schöffler, od początku miał jednak duże ambicje – marzył o własnej produkcji. Do spełnienia tych marzeń dążył wytrwale i konsekwentnie, dlatego już 14 lat później, w 1937 roku, wraz ze swym zięciem i wspólnikiem Johannesem Kaffenbergerem kupił działkę na terenie Böhl-Iggelheim i postawił na niej fabrykę Böhler Lackfabrik. Tak narodziła się marka Südwest.

Zanim interes zdążył się na dobre rozkręcić rozpoczęła się wojna i fabryka została częściowo zniszczona. Od sierpnia 1946 roku firma zaczęła się jednak stopniowo odradzać. Wkrótce stała się najważniejszym producentem farb i lakierów w południowych Niemczech.

Po śmierci Georga Schöfflera w 1951 roku firma na 30 lat przeszła w ręce Kaffenbergera. W latach 80. jej zarządzaniem zajął się jego syn, Thilo H. Kaffenberger. On to podjął decyzję o sprzedaży fabryki koncernowi Dyckerhoff, który zmienił jej nazwę na SÜDWEST Lacke + Farben GmbH & Co. KG i skoncentrował się na farbach i lakierach dla architektury.

Od 2002 roku firma znajduje się w rękach Sto AG (obecnie Sto-Ispo). Dzięki sieci dystrybutorów jest dziś obecna nie tylko na rynku niemieckim i austriackim, ale również we Francji, Włoszech, Grecji, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Danii, Rosji i Albanii.


Dlaczego Südwest?

Firma Südwest jest znana ze swych wysokiej jakości farb, cieszących się uznaniem od wielu lat (All Grund jest w sprzedaży od 1968 roku, Lotusan – od 1999). Każda z nich jest przed wprowadzeniem na rynek gruntownie badana, zarówno w warunkach laboratoryjnych jak i w jej środowisku pracy. Nie ma więc mowy o niemiłych niespodziankach.

Südwest to też farby przyjazne środowisku i bezpieczne dla zdrowia. Wszystkie produkty do zastosowań wewnętrznych posiadają certyfikat TÜV SÜD potwierdzający bardzo niską zawartość substancji szkodliwych. Niektóre z nich zaś mają dodatkowe oznaczenia, poświadczające ich przydatność do specjalnych zastosowań (np. Fungi Stop do wykorzystania w pomieszczeniach z żywnością, Latex – w obiektach służby zdrowia, szkołach, przedszkolach itp.). Oczywiście zawartość LZO nie przekracza wartości określonych przez normy unijne. Dzięki temu stosowanie farb Südwest jest w pełni bezpieczne.

Licznik